0212 493 08 68 info@istdo.org

Basın Bülteni

BASIN BÜLTENİ
02.05.2006
AİLE KURUMUNU KORUYALIM
Gelenek ve göreneklerimiz ile kültürümüzü yoğun bir şekilde yaşayıp yaşatan aile kurumunun oluşmasının ilk adımına vesile olan biz düğün salonu esnafı ve onların temsilcileri olarak, atv televizyonunda yayına hazırlanan '' O Şimdi Hanımefendi '' programının, Türk insanının değer yargıları ile kültürümüzü zedeleyeceği endişesini taşımaktayız.

Homoseksüelliğin doğal ve çevresel faktörler ile gelen bir süreç olduğunun bilincindeyiz. Ancak toplumun temel taşı olan aile kurumu içine televizyonda bir birey olarak girmiştir. Dolayısı ile Televizyon kuruluşlarının yönlendirici, bilinçlendirici, eğitici vb. gibi bir çok görevler üstlenmesi ve yayınlarında da sorumluluk taşıması gerektiğine inanıyoruz.

İstanbul Düğün Salonları Esnafı olarak, bu programın hazırlanmasını kınıyor, yayına girmemesini istiyoruz. Program yayınlandığı takdirde İstanbul'daki tüm Düğün Salonlarında ailenin korunması amacı ile tören öncesinde katılan tüm davetlilerin bu program ve benzer programları izlememeleri konusunda uyarı konuşmalarının yapılacağı kampanya başlatılacağı kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla

Not : İstanbul'da ortalama haftada 1000 Düğün salonu, 3 düğün töreni ve 500 Davetli. Bu da haftada 1.500.000 Kişi yapıyor.

Ahmet BATMAZÜmit Yaşar DEMİR
Genel SekreterBaşkan