0212 493 08 68 info@istdo.org

Basın Bültenleri

İSTANBUL TOPLANTI VE DÜĞÜN SALONU İŞLETMECİLERİ ESNAF ODASI

 

22.07.2010

KAMUOYUNA DUYURULUR
İFTAR ÇADIRLARINDAN İFTAR SALONLARINA!


Her yıl Ramazan ayı içerisinde İlçe Belediyeleri İftar Çadırları kurarak vatandaşlarımızın İftar açmalarını sağlamaktadırlar.
İstanbul il sınırları içinde ki her mahallede bulunan, vatandaşlarımızın sıcak yaz gecelerinde Klimalı, havalandırmalı, ses -ışık, wc, lavabo ve teknik alt yapısı bulunan Düğün salonlarımız ile 2010 Avrupa Kültür Başkenti olan İstanbul'umuza yakışır "İFTAR ÇADIRLARINDAN İFTAR SALONLARINA" dönüşümünün sağlanması için tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız ve Belediyelerimizi davet ediyoruz.

İFTAR ÇADIRLARININ İFTAR SALONLARINA DÖNÜŞMESİ İLE;

1. Her mahallede kurulacak bir İftar Salonu ile daha fazla kişiye hizmet gidecektir.
2. Havalandırma, Klima, Ses-Işık, Sahne, lavabo, wc ve teknik alt yapısı olan bir mekanda iftar verilecektir.
3. Düğün salonları her mahallenin merkezi ve bilinir yerlerindedir.
4. Olumsuz hava koşullarında etkilenilmeyecektir.
5. İftar çadırlarında oluşan kuyruklar İftar salonlarında meydana gelmeyecektir.
6. Bir iftar çadırı için oluşturulan maliyetten çok daha az bir maliyetle her mahallede vatandaşınıza rahatça hizmet götürülecektir.
7. Belediyeniz Masa sandalye taşıması, stoklaması, personel, temizlik ve zaman kaybından tasarruf edecektir.
8. İstanbul'umuzun çadır kent havasından kurtulmasına destek olacaktır.

İlçe Belediyelerinin bu sosyal sorumluluk projesinin bu yıl 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'umuza yakışır aynı zamanda vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve hijyen bir ortamda İftar açmaları için İstanbul'da ki tüm Düğün Salonlarımızın bu işe çok uygun olduğu kanaatinde olup bu yılki ramazan İftarlarının Düğün salonlarında yapılması için Meslektaşlarımız ve Odamız olarak Belediyelerimize her türlü yardım ve desteği vereceğimizi ve İftar Verecek Tüm hayır severlerin bu Dönüşüm kapsamında bilgilendirilmelerini Kamuoyuna saygıyla duyururuz.
Saygılarımızla.

 

 

Ahmet BATMAZ                                                               Ümit Yaşar DEMİR
Genel Sekreter                                                                      Başkan

 

 

 

 

BASIN BÜLTENİ
10.11.2006
İFTAR ÇADIRLARINDAN İFTAR SALONLARINA KENTSEL DÖNÜŞÜM
Mübarek Ramazan ayında tüm Belediyeler tarafından kurulan ve kentsel dönüşüm projesine zıt olarak hoş olmayan görüntü oluşması ve bir çadır kent konumuna gelen ilimizin bu durumdan kurtulması için 2007 yılından itibaren her türlü alt yapısı ile bu hizmete hazır olan düğün salonlarının bu hizmeti çok daha iyi yapacağını kamuoyuna duyururuz. 11.10.2006 tarihinde aşağıda yazılı adreste örnek bir iftar organizasyonu düzenleyeceğimizi ve tüm basının davetli olduğunu bildirir ilgi ve alakanız için teşekkürlerimizi sunarız.

Ahmet BATMAZÜmit Yaşar DEMİR
Genel SekreterBaşkan
İftar Organizasyon Adresi :
ŞÖLEN DÜĞÜN TESİSLERİ
Talat Paşa Cad. No:21
Bahçelievler (212) 441 50 68
( İncirli E-5 üzerinden Hacı Bozanoğulları ve JFK Hastanesi
B.Evler istikametine girildikten sonra 200 m. İleride)
 
BASIN BÜLTENİ
02.05.2006
AİLE KURUMUNU KORUYALIM
Gelenek ve göreneklerimiz ile kültürümüzü yoğun bir şekilde yaşayıp yaşatan aile kurumunun oluşmasının ilk adımına vesile olan biz düğün salonu esnafı ve onların temsilcileri olarak, atv televizyonunda yayına hazırlanan '' O Şimdi Hanımefendi '' programının, Türk insanının değer yargıları ile kültürümüzü zedeleyeceği endişesini taşımaktayız.

Homoseksüelliğin doğal ve çevresel faktörler ile gelen bir süreç olduğunun bilincindeyiz. Ancak toplumun temel taşı olan aile kurumu içine televizyonda bir birey olarak girmiştir. Dolayısı ile Televizyon kuruluşlarının yönlendirici, bilinçlendirici, eğitici vb. gibi bir çok görevler üstlenmesi ve yayınlarında da sorumluluk taşıması gerektiğine inanıyoruz.

İstanbul Düğün Salonları Esnafı olarak, bu programın hazırlanmasını kınıyor, yayına girmemesini istiyoruz. Program yayınlandığı takdirde İstanbul'daki tüm Düğün Salonlarında ailenin korunması amacı ile tören öncesinde katılan tüm davetlilerin bu program ve benzer programları izlememeleri konusunda uyarı konuşmalarının yapılacağı kampanya başlatılacağı kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla

Not : İstanbul'da ortalama haftada 1000 Düğün salonu, 3 düğün töreni ve 500 Davetli. Bu da haftada 1.500.000 Kişi yapıyor.

Ahmet BATMAZÜmit Yaşar DEMİR
Genel SekreterBaşkan