0212 493 08 68 info@istdo.org

Mekan Seçimi

İlk olarak nasıl bir düğün töreni istediğinize karar verin. Aşağıda sizin için bir kaç seçenek hazırladık.

*Kır düğünleri
*Nikah + Kokteyl
*Bir Davet ( Evde ya da Restaurantta)
*Otel Düğünleri
KIR DÜĞÜNLERİ

Eğer bir organizasyon şirketinden yardım almayacaksanız, mekanı belirledikten sonra nasıl bir bahçe düzenlemesi istediğinize karar verin. Konsepte uygun masa, sandalye ve süslemeleri temin ettikten sonra ne tarz müzik çalınacağına karar verin ve düğüne giriş müziğinizi seçin. Eğer mümkünse önceden bir gün belirleyip bütün bunların provasını mekanda birebir yapın ve (varsa) eksiklikleri tamamlayın. Ayrıca düğünde giyeceğiniz ayakkabılarınızlada bir dans provası yapmayı unutmayın.

NİKAH + KOKTEYL

Öncelik olarak nikahınızın kıyılacağı salonu belirleyin ve altı ay önceden gün alın. Nikah sonrası vereceğiniz kokteylin kaç kişilik ve nerede olacağına karar verin. Kokteylde verilecek içkileri ve kanepeleri belirleyin. Kokteyl salonunun büyüklüğüne, kokteylin süresine göre düzenlemeleri yapın.

BİR DAVET (Evde ya da Restaurantta)

Daveti vereceğiniz yeri belirledikten sonra menüyü hazırlayın. Menüyü hazırlarken bütçenize ve damak zevkinize uygun olmasına özen gösterin. Yakınlık derecesine göre oturma düzenlemesini yapın. Nasıl bir müzik çalınmasını istediğinize karar verin. Danslı bir yemek istiyorsanız canlı müzik, daha sakin bir yemek istiyorsanız klasik müziği tercih edebilirsiniz.

OTEL DÜĞÜNLERİ

Otel düğünleri denince akla hep göz kamaştırıcı düğünler gelir. Eğer bir otel düğünü istiyorsanız ilk olarak oteli belirleyip, bütçenizi ona göre ayarlayın. Daha sonra otel yetkilileriyle görüşüp, düğün gününüze uygun bir tarih belirleyin. Şayet nikahınız da otelde kıyılacaksa, nikah memuruyla daha önceden görüşüp ortak bir tarihte anlaşmanız gerekiyor. Nikah bağlı bulunduğunuz ilçe dışında bir bölgede kıyılacaksa ilk önce kendi ilçenizin nikah dairesine başvurmanız ve oradan bir sevk kağıdı almanız gerekiyor.